Kundservice
Kundservice

Kundservice

Kundservice
Hagastaden, Campus solna, Solna

Liljestrands väg (fd. Von Eulers väg) 4
PDF

Bild

Översikt

Nu finns möjlighet att hyra kontors- och laboratoriumyta i Campus Solna!

Just nu genomförs en omfattande renovering av den anrika byggnaden Fysiologen med hänsyn till dess ursprung. Man prioriterar återbruk och hållbara val för att skapa moderna och högkvalitativa arbetsplatser. Fokuset är att skapa en trivsam och utvecklande miljö för människor att verka i.

Karolinska Institutet Campus Solna har en stark tradition av innovation. Platsen för dagens campus har också en rik historia av uppfinningsrikedom och internationalism. Akademiska Hus vill fortsätta att bidra till Karolinska Institutets framåtblickande tradition genom att vidareutveckla Campus Solna till en världsledande kunskapsmiljö.

Fysiologen är en laboratorie- och kontorsbyggnad vid von Eulers väg och är placerad mycket centralt på Campus Solna.Byggnaden är en del i det ursprungliga campus som uppfördes för Karolinska Institutet under 1940–1950-talet och har fått sitt namn från den institution som tidigare var verksam i lokalerna. Byggnaden består av tre byggnadskroppar i 3–4 våningar sammanlänkade av två trapphus.

Fysiologen förvandlas just nu till en attraktiv och modern kontors- och labbmiljö, en kombination som är unik i sitt slag. Här skapas även gemensamma ytor och service i form av mötesrum, aula, loungeytor, cykelrum, reception, omklädningsrum och pentry. Att dela på vissa ytor bidrar till ett effektivare och mer flexibelt lokal- och resursutnyttjande
både i byggnaden och på campus.

Fakta

  • Kontor
  • Yta: 170 m²
  • Hyra: Kontakta annonsören
  • Tillträde: 2024-10-01

Information

Bekvämligheter

  • Besöksparkering
  • Fiberanslutning
  • Kök/pentry
  • Konferens
  • Mötesrum
  • Parkering
  • Restaurang
  • Skyltläge
  • Terrass

Om fastigheten

Dokument

Bilder

Hitta hit

Kommunikationer

Flertalet val av kommunikationer i närområdet. - 15 minuters promenad till Stockholm Odenplan Pendeltågstation. - 10 minuters cykelväg till T-centralen. - 1 minut biltur till E4 - 35 minuter till Arlanda flygplats

Anmäl intresse

Intresserad, kontakta oss för en visning

Fyll i formuläret nedan så återkommer vi till dig.

Fler liknande objekt